Loading...
ביוגרפיה 2018-04-09T09:05:05+00:00

סא"ל חוסין (עמיר) עאמר ז"ל

סא"ל חוסין (עמיר) עאמר ז"ל, נולד בכפר ג'וליס שבגליל המערבי  ב- 29/6/1965. בן אשתיאק ועלי, אח לסלמאן, אבתדא, פאטמה, יוסרה, נביל, כאדם ומנאל. למד בבית-הספר היסודי בג'וליס, והמשיך בחטיבת הביניים ובבית- הספר התיכון המקיף "אחווה" שבירכא, בו סיים לימודיו בהצטיינות במגמה ההומנית וקיבל פרס על הצטיינותו ממנהל בית-הספר. חוסין היה נער נבון שהתבלט תמיד בהישגיו הלימודיים. במקביל ללימודיו, היה פעיל נלהב בתנועת "הצופים", וכבר בכיתה ט' היה למנהל איזור הצפון במגזר הדרוזי במסגרת התנועה. בין פעילויותיו הרבות היה מדריך נוער בגדנ"ע, פעל בתחום החינוך במתנ"ס ובבית הנוער והיה הקפטן של קבוצת הכדורגל לנוער שלימים נקראת על שמו.

סא"ל חוסין עמיר עאמר ז"ל
חוסין עמיר עאמר

עם גיוסו לצה"ל בנובמבר 1983, בחר חוסין להתנדב לשירות כלוחם בחטיבת גולני. הוא החל את שירותו בגדוד "הבוקעים הראשון" ומשם יצא לקורס קצינים. בסיום הקורס חזר לגדוד כמפקד מחלקה. בתחילת נובמבר 1986 הצטרף חוסין אל שורות צבא הקבע, המשיך בתפקידי הפיקוד והיה למפקד פלוגה ולסגן-מפקד הגדוד. חוסין סיים בהצלחה רבה קורס פו"ם (פיקוד ומטה), וזכה לקבל תעודת הערכה ממפקד בית-הספר. עם סיום לימודיו שב לחטיבת גולני ושימש כקצין אג"ם.

בתפקידו האחרון מונה למפקד גדוד "ברק", והיה המג"ד הדרוזי הראשון של גדוד חי"ר בחטיבה סדירה. את כל מרצו וזמנו השקיע בטיפוח ובעיצוב הגדוד. מעידות על כך חוות הדעת של מפקדיו, בהן זכה חוסין לציוני הערכה גבוהים, ותואר כקצין מצטיין, בעל מוטיבציה גבוהה מאוד, מקצועי, רציני, אחראי ומסור, שהוביל את היחידה להישגים ראויים להערכה. מפקד איכפתניק, שאוהב את חייליו ומשמש להם דוגמה אישית. מפקדו ציין את כניסתו המצוינת לתפקיד מסובך כקצין אג"ם, ללא הכנה.

חוסין היה מאורס ועתיד היה להינשא בחודש מאי 1996. סא"ל חוסין (עמיר) עאמר, נפל בקרב בדרום לבנון, ביום 4.3.1996, כתוצאה מפיצוץ מטען צד, בעת שהוביל את חייליו במרדף אחר חוליית מחבלים. עמו נפל סגן אורי הלמן. בן שלושים ואחת היה חוסין בנופלו. הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין בכפרו. הותיר אחריו הורים, ושבעה אחים ואחיות.

ראו דף הנצחה לחוסין באתר יזכור.

דמותו של חוסין

חוסין הוא איש הארץ הזאת, מלח הארץ, איש צנוע ונעים הליכות. חוסין האיש היה אדם אוהב ואהוב שכיבד כל אדם באשר הוא אדם, ללא קשר למוצאו, לצבעו, למינו או לגילו, והאמין כי אדם צריך לחיות לצד האחר והשונה וביחד איתו ולא בעימות ובשנאה אליו.

חוסין- איש השטח ואוהב הארץ- האיש שטייל והכיר כל ס"מ ברגלים, שאהב את הטבע והסביבה.

חוסין-איש החינוך שתמיד האמין בעתיד ובדור העתיד ולמרות זמנו העמוס דאג לטפח ולתרום בין אם זה בגלוי ובין אם זה בסתר, ולייעץ לצעירים כיצד יש לנהוג ועמד על כך שהחינוך הוא הבסיס החזק של האינדיבידואל ושל החברה להצליח.

חוסין- המפקד, הלוחם והאמיץ- היה מבלה ימים כלילות בשמירה על המדינה שלו שכל כך אהב. תמיד דאג ותרם לכלל צרכיהם של חייליו, מהזוטר ביותר ועד לבכיר ביותר.
זוהי דמותו של חוסין ז"ל- איש צנוע, ביישן ומחויך, חבר של כולם והבן של כולם שידע לתת כתף ויד כשצריך, ושידע להיות אריה שואג ולהוביל את לוחמיו בכלל הגזרות ובכלל הקרבות תמיד בראש, ראשון מבין כולם.