עמירים אקדמיה

מהיום בו נוסדה עמותת "עמירים" בשנת 1999 היא מטפחת ומקדמת מגוון רחב של תחומים, אחד החשובים הינו אקדמיה והשכלה גבוהה. "עמירים" רואה בציבור הסטודנטים נדבך חשוב מאוד בחברה הישראלית העתיד לחולל שינוי בתחומים רבים, ומאמינה שעל ידי ליווי, הכוונה ותמיכה לאורך כל מסלול הלימודים ייוולד דור של בוגרי אקדמיה איכותי, אחראי ואכפתי כלפי החברה שלו. 

על כן ומדי שנה "עמירים" תומכת בסטודנטים באמצעות מלגת סיוע יוקרתית בתמורה להתנדבות באחד מהפרויקטים שלה:

 

האחד זה חונכות לתלמידי בתי הספר התיכוניים. במסגרת החונכות סטודנטים ממגוון המקצועות, בעיקר המקצועות המדעיים, חונכים תלמידים לאורך כל שנת הלימודים ומכינים אותם למבחני הבגרות, מלווים אותם על בסיס שבועי תוך דגש על שמירת קשר עם הצוות המקצועי בבתי הספר ומהווים עבורם חלון הצצה לעולם האקדמיה.

 

השני זהו פרויקט "ניידת מדעים" בו סטודנטים למדעים משתלבים בתוך מערכת השיעורים השבועית של בתי הספר היסודיים וחושפים את התלמידים למגוון של ניסויים מדעיים. הניסוי מאפשר לתלמיד חוויה נעימה ולא מאיימת של תכנים מדעיים, מעודד סקרנות ומעורר רצון ללמידה שאינה שגרתית. הסטודנטים מודרכים על ידי אנשי מקצוע מהתחום לאורך כל שנת הפעילות.

 בנוסף, העמותה נותנת הזדמנות לסטודנטים שרואים בעצמם כמובילי שינוי ליזום ולהוביל פרויקט אישי בכל נושא שירצו תחת קורת הגג של "עמירים" וזאת בתמורה למלגה שלהם, בתנאי שיש ביוזמתם נתינה ועזרה לקהילה. דוגמא לכך הפרויקט של "שימושי מחשב ואינטרנט לנשים".   המלגה מתחלקת לשני מסלולים. אחד זה אימוץ הסטודנט מאז תחילת דרכו באקדמיה ועד סיום התואר והשני מלגה משמעותית חד פעמית הניתנת כמענק סיוע לשנה אחת. בשני המסלולים הסטודנטים נדרשים למלא את חלקם במערך ההתנדבות של "עמירים". צד נוסף של פרויקט "עמירים אקדמיה" הינו התנדבות במסגרת העמותה בתמורה לנקודות זכות אקדמיות. מדובר בהסכם של עמותת "עמירים" עם מוסדות אקדמיים כמו אוניברסיטת חיפה והמכללה האקדמית גליל מערבי-עכו, במסגרתו סטודנטים משתלבים בפעילות ההתנדבותית של העמותה ובתמורה המוסד האקדמי מאשר להם נקודות זכות בהיקף של קורס שנתי או סמסטריאלי.    

בין השותפים של "עמירים" בפרויקט החשוב "עמירים אקדמיה":